Найголовніше - це якомога швидше помістити хворого в більш холодне місце, для того, щоб швидше охолодити організм. Ідеальний варіант - це ванна з температурою води 18-20 ° С, але може бути також і звичайне змочування шкірних покривів постраждалої людини водою (також кімнатної температури), і м'яке обмахіваніе (повітря повинен бути теплим). При можливості на голову потрібно покласти лід, а пахви і область паху обтерти спиртом. Важливо знати, що в момент охолодження людина може проявляти ознаки різкого психічного рухового збудження.
Якщо тепловий чи сонячний удар стався чи вулиці, то людину необхідно негайно помістити в тінь, максимально звільнити від одягу, щоб шкіра охолоджувалася, і укласти так, щоб ноги були розташовані вище, ніж голова. Якщо людина перебуває у свідомості, то корисно пити воду дрібними ковтками, вода повинна бути кімнатної температури.
Якщо потерпілий втратив свідомість, то він обов'язково повинен бути доставлений до лікувального закладу для подальшого обстеження і лікування.
Джерела:http://ywoman.ru/page/teplovij-i-sonjachnij-udari-oznaki-shvidka-dopomoga-pri-teplovomu-i-sonjachnomu-udarah-profilaktika
Джерела:http://ywoman.ru/page/teplovij-i-sonjachnij-udari-oznaki-shvidka-dopomoga-pri-teplovomu-i-sonjachnomu-udarah-profilaktika
Комментариев нет:
Отправить комментарий